Tweetle Whatsappda paylaş

 YENİ TUR 

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ GEZİSİ

4 MAYIS 6 MAYIS

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMA

  Edirne’deki şenliklerde;6 mayıs sabahının ilk ışıkları ile birlikte Tunca Nehri kenarına gelen Romanlar yeni yılın bol ve bereketli geçmesi için Tunca’nın suyunda el ve yüzlerini yıkarken, bir yandan da Babafingo olarak bilinen efsaneyi arıyorlar,daha sonrası mı gezimiz esnasında..  Bir diğer rivayete göre;''Bir melek çıkar ve buyurur ki “denizden İlyas, karadan Hızır sorumlu olacak”. Bunun
üzerine karadaki herkese Hızır yetişirken, denizden İlyas koşar yardımlarına. Bu güç ebediyete kadar yaşamanın bedeli olmuş onlar için.Ama ne zaman görev çağırsa gitmişler, diye söylenir. 
   Bu efsanenin doğurduğu bir onurlandırma sevdası ve baharın gelişinin verdiği heyecan ile ülkemizde yaygın bir şekilde kutlanan Hıdırellez’de Hızır’ın karadaki yansımasına ithafen gül ağacı dibine gömülen dilekler sabahın ilk ışıklarından önce İlyas’ın kollarına bırakılıyor. Romanlar da bu ritüeli Kakava adıyla gerçekleştirerek zamanla büyük bir şenliğe dönüştürüyor.   Bizlere de bu görsel şöleni eğlence ve kültürle harmanlayarak sizlere yaşatmak kalıyor.

1.GÜN 4 MAYIS ÇARŞAMBA : 
Siz değerli yoldostlarımızı sırası ile Zonguldak valilik önünden SAAT:23:30 ve EREĞLİ ELİF OTEL ÖNÜNDEN SAAT 24:30 alarak edirneye doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN 5 MAYIS PERŞEMBE :EDİRNE ve KAKAVA ŞENLİKLERİ

Sabah edirneye varışımız ile bize ayrılan meriç nehri kenarındaki yeşillikler içindeki restaurantımızda sabah kahvaltımızı yapıyoruz.Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne'de; 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’i çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ, RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’nı görüyoruz. Daha sonra ARASTA ÇARŞISI’nda; Edirne’ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları,Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği için, Edirne’nin meşhur ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız.Gezimizin devamında, II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ni geziyor ve SARAYİÇİ semtine geçiyoruz. Burada ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜ, ADALET KASRI'nı görüyoruz. Öğleden sonraki zamanımızı, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ’ne ayırıyoruz.Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı,KAKAVA ŞENLİKLERİ’nde neşelİ, keyifli saatler geçiriyoruz. Fotoğraflarımızla bu anları ölümsüzleştirdikten sonra Edirne’deki otelimize yerleşiyoruz.Dinlenme ve hazırlanmamızın ardından, bizler için özel hazırlanan müzik eşliğinde Akşam yemeğimizi alacağımız Restaurantımıza geçiyoruz. 
Yemeğimiz sonrasında, gül ağaçlarına  bırakacağımız dileklerimiz bitiminde konaklama otelimizde.

SABAH KAHVALTISI:Restaurantımızda ücrete dahildir.
ÖĞLE YEMEĞİ         :Turumuz esnasında extra alınacaktır.
AKŞAM YEMEĞİ      :Restaurantımızda müzik eşliğinde alınacak ücretinize dahildir.
KONAKLAMA            : Edirne otelimizde alınacak 1 gece yp konaklama şeklindedir.

3. GÜN 6 MAYIS CUMA:KARAAĞAÇ KÖYÜ - TUNCA NEHRİ - LOZAN ANITI

  İstekli yol dostlarımız ile birlikte sabahın erken saatlerinde lobide buluşarak,akşamdan dilediğimiz dileklerimizi de yanımıza alarak, dileklerimizi buluşturacağımız Tunca Nehri kenarına gidiyoruz.Böylelikle Kakava şenliklerininde ikinci gününe katılıyoruz.Tunca Nehri kenarında rengarenk veya gelinlik giyen Roman vatandaşlarımızın katılımları ile suya girme litüerlerini görüp  bolluk ve bereketin sevginin sağlığın dilendiği bahar karşılamasına katılıyoruz.Fotoğraflarımızla ölümsüzleştirdiğimiz bu anlardan sonra kahvaltı için otelimize dönüyoruz.  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında;suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada, Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından KARAAĞAÇ İSTASYONU, LOZAN ANITI gezdikten sonra,
MERİÇ NEHRİ kıyısında yürüyüşlerimizi yapıp çay molası veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte tekrar otobüsümüze biniyor ve yol güzergahımızda, dünyanın en uzun taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan UZUNKÖPRÜ’yü fotoğraflarımıza ekliyoruz.Keyifle sohbetler eşliğinde geçen yolculuğumuz sonrasında siz değerli yol dostlarımızı aldığımız noktalarda bırakıp bir başka TATİLMADENİ TRAVEL DESİGNER organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

SABAH KAHVALTISI:Otelimizde alınacak olup ücretinize dahildir.
ÖĞLE YEMEĞİ         :Geziniz esnasında alınacak extra ücrettir.
AKŞAM YEMEĞİ      :Yolda alınacak olup extra ücrettir.
KONAKLAMA            :Dönüş günü olup konaklama yoktur. 

ÜCRETİNİZE DAHİL HİZMETLER:

*** TURİZME UYGUN LÜKS ARAÇLAR İLE TRANSFER HİZMETLERİ
*** PROFESYONEL KONUSUNA HAKİM REHBERLİK HİZMETLERİ
*** İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
*** İLK GÜN MÜZİK EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEĞİ VE EĞLENCESİ
*** EDİRNE, OTELDE YP 1 GECE KONAKLAMA
*** İKİNCİ GÜN SABAH KAHVALTISI
*** PROGRAM DAHİLİNDEKİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ
*** ARAÇ İÇİ İKRAMLARIMIZ
*** SEYEHAT SAĞLIK SİGORTANIZ
*** TATİLMADENİ REFAKATİ VE GÜVENCESİ

ÜCRETİNİZ HARİCİ HİZMETLERİMİZ:

*** MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİNİZ
*** SAHSİ HARCAMALARINIZ
*** MİNİ BAR LOBİ VB GİBİ EXTRA HARCAMALARINIZ
*** PROGRAM HARİCİ EXTRA PROGRAM VE İSTEKLER
*** ÖĞLE YEMEKLERİNİZ
*** DÖNÜŞ AKŞAM YEMEĞİNİZ
*** YEMEKLERDE ALINACAK EXTRA İÇECEKLER

*** REHBERİMİZ VE/VEYA ACENTAMIZ YOL VE HAVA DURUMUNA GÖRE,PROGRAMA BAĞLI KALARAK DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.
*** Tatilmadeni travel designer;fiyat değişikliği hakkına sahiptir.Akaryakıt ve/veya tedarikçilerin fiyat değişikliğini
ücrete yansıtabilir.

DBL ODADA KİŞİ BAŞI :1495 TL

istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours

  • +90 372 251 51 51
  • +90 541 765 67 67

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :Gizlilik Sözleşmesini , Tur Sözleşmesini Okudum ve Onaylıyorum.