Tweetle Whatsappda paylaş

KUBA TURU

 

 ( HAVANA 5 gece +TRINIDAD 2 gece konaklamalı )

1.Gün : HAVANA

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.05’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki casamızda (geleneksel Küba evi )

Konaklama : CASA PARTICULAR [  KÜBA GELENEKSEL -EV TİPİ PANSİYON ]

Casa nedir ?  Gruplarımızda  EV modelleri farklılık göstermektedir, bir  semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen EV lerde konaklayacaklardır. WC/BANYO her odalara  özeldir  (ortak kullanım yoktur )
Tek tip ev uygulaması mümkün değildir. Bu evler bireysel Ticari işletmelerdir

2. Gün : HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.  

Dileyen misafirlerimiz extra ( 750 TL +Yemek dahil )düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler.UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz.

3.Gün : HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz extra  (750 TL +yemek dahil  )  düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turu  katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası casa mıza (Küba geneneksel ev tipi pansiyon )  dönüyoruz.

4.Gün : HAVANA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz extra ( 750 TL +yemek dahil )düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından CASA  (pansiyon tipi özel küba evleri ) transfer. Konaklama casalarımızda .(Küba geneneksel ev tipi piansiyon )

5.Gün : HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.

6.Gün : TRINIDAD

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından eve transfer.

7.Gün : TRINIDAD – SANTA CLARA - HAVANA

Kahvaltı sonrası Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz, Eve varış ve konaklama.

8.Gün : HAVANA - ISTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te Istanbul’a uçuş. 

9.Gün : ISTANBUL

Yerel saat ile 10:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

      Fiyata Dahil olan Hizmetler

 • 5 gece Havana’da seçilen casa da  oda kahvaltı konaklama
 • 2 gece Trinidad’da seçilen casa da  herşey dahil konaklama
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Türkçe yerel rehberlik hizmeti 
 • 1 .gün Havana şehir turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)
 • 5.gün Cienfuegos şehir turu ve öğle yemeği( 1 içecek dahil)
 • 7.gün Santa Clara turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)
 • Tatil Madeni Refaketi 
 • THY İstanbul - Havana -İstanbul  uçak bileti
 • Seyahat  Güvence  Paketi  Poliçesi 
 •  
 • Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

 • Extra turlar ( 2250 TL )=(TAM PAKET ALIMLARDA 1950 TL tur öncesi satın alınırsa  ) 
 • (Extra turlar da yemekler extra üçretin içine dahildir )
 • YURT DIŞI SAĞLIK SİGORTASI   
 • Küba vizesi 50 Usd  (acentamız tarafından yapılacaktır )
 • YEŞİL PASAPORTTA VİZE GEREKMEMEKTEDİR 
 • Kişisel harcamalar
 • Kaptan -Rehber-Garson  bahşişleri   ( kişi başı 150 TL)
 • İstanbul havalimanı öncesi ve sonrası transfer hizmeti 

 

TURUMUZ MİN: 15 KİŞİ İLE HAREKET EDER .

Tur hareket tarihinden 1 ay öncesinde kayıtlar ve ödemeler  kapatılır .

Tur üçreti ,kayıt tarih dönemine göre  değil ,ödemenin  tamamlandığı günün  göre  tahsilat yapılır . 

SİZİN TARİHİNİZE GÖRE , GRUBUNUZA ÖZEL İSTERSENİZ, SİZE ÖZEL HAZIRLANANİLİR .

FİYAT İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ .

 

Casa konaklama nedir ? diyenlere Hürriyet gazetesi gezi köşe yazarı Sarp Özkar 2018 de ki  yazısından  alıntı alarak cevaplamak isteriz .

Otel varken, kasalar da neyin nesi diyenler olabilir. Kasa, latin kökenli bir kelime. “Casa” olarak yazılır İtalyancada Kâza, İspanyolcada ise Kasa şeklinde okunur ve ev anlamına gelir. Özellikle de Küba’da son derece popüler bir konaklama şeklidir Casa’larda kalmak.

Yıllardır hayallerimi süsleyen Küba için araştırma yaparken,Birçok tur operatörünün turlarını inceledim ancak hepsi 5 yıldız otellerde konaklama yaptırıyorlar ve tur fiyatları da 2.500 Euro üzerindeydi. Sadece Casa konaklaması Küba da geçerliydi . İlk defa seyahat edeceğim bir acente ve ilk defa deneyeceğim ev konaklaması nedeniyle, acaba karşıma nasıl bir ev çıkacak, banyosu duşu nasıl? Tuvaleti odanın içinde mi? Küba imkanların kısıtlı olduğu, fakir bir ülke sonuçta! Dolayısıyla nasıl bir evde yaşıyorlar ki ben o evde nasıl bir konfora sahip olabileceğim gibi pek çok soru işaretiyle yola çıktım.

Türk Hava Yolları’nın 12 saatlik direkt uçuşu sayesinde, yorulmadan konforlu bir şekilde Havana’ya ulaştım. İlk gün varışta Havana şehir turu için yola koyulduk. Yola çıkmıştık çıkmasına da, turun bitiminde acaba bizi nasıl bir eve bırakacaklar diye tur boyunca düşündüm. Bizi havalimanında karşılayan ve Küba’da 8 yıldır yaşadığını öğrendiğim rehberimiz  kusursuz bir şehir turu ile Küba’ya bambaşka bir pencereden bakabileceğimiz şekilde tüm gruba çok özel bilgiler verdi. Şehir turunda, orada yaşayan bir lokal insanın rehberliğinde, halkın gözüyle de Havana’yı tanıma fırsatını bulmuş olmamız, bende her şey yolunda gidiyor, sanırım bu Casa’lar da endişe ettiğim gibi çıkmayacak algısı yarattı. Artık kafayı ne kadar taktıysam… Dile kolay, 100 ülke yüzlerce 5 yıldız veya butik otel konaklama deneyimine sahip bir turizmci ama ilk defa ev konaklaması yapacak bir turizmci! Sanırım bu da benim ayıbım.

Şehir turu bittiğinde 21 kişilik grubumuzu rehberimiz  tek tek evlerin önünde durarak, Casa’lara dağıttı ve tüm grubu birbirine yürüme mesafesinde yer alan 7-8 Casa’ya yerleştirdi. Öncelikle şunu fark ettim ki, Casa’lar Vedado adı verilen Havana’nın iyi bir semtinde yer almakta ve Havana’nın en popüler caddelerinden biri olan 23.cü caddeye 200 metre kadar mesafedeydi. Üstelik sadece belirli meydanlarda internet erişimi olan Küba’da, internet olan meydana da sadece 500 metre mesafedeydi ki, bu Havana’da konaklama için son derece lüks bir imkan…

Trinidad’da da Casa’larda konakladım. Orada kaldığım Casa, ilk kaldığımı aratmayan hatta biraz daha iyi bir Casa idi. Çok şaşırdım zira ev konaklaması satın aldığım andan itibaren fakir bir ülkede, nerede kalacağımı kara kara düşünmüştüm oysa ki! Buradaki casa tam bir malikane gibiydi. Turdan birlikte kaldığım aileler de, benim gibi endişe duyarak deneyimledikleri Casa konaklamasından %100 memnun kaldılar diyebilirim. Açıkçası, tura katılanlardan hiç biri, bu kadar kaliteli ve bir turist için bu denli farklı bir tecrübe yaşayabileceklerini tahmin etmemişlerdi. Trinidad’da şehrin ana meydanına sadece 300 metre mesafede, aydınlık, nezih ve çok güzel bir sokakta konakladık. Panjurlarımız da tahtadan yapılmıştı, yattığım yataktan sokakta yürüyen insanları görebiliyordum ve tam bir Küba otantizmi yaşama şansı bulmuştum.

 

Ülkenin çeşitli yerlerinde, lüks otellerde konaklayan birkaç Türk grupla daha karşılaştık, ancak bir çoğu otellerden memnun olmadıklarını, hijyen ve yıllar boyunca yapılmamış olan tadilatlar sonucu otellerin lüks, 5 yıldız kategorilerinde olmasına karşın memnun edecek seviyede olmadıklarını paylaştılar. Casa’larda kalmak bir turizmci olarak bile benim için olağanüstü bir deneyimdi, umarım bir daha Küba’ya yolum düşer ve yine Casa’larda kalırım . Küba’ya yolunuz düşerse size de tavsiye ederim.

( SARP ÖZKAR – TRAVEL PR -HÜRRİYET GAZETESİ  2018)

 

                   

 .

 

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı

  USD -  

  Tek Kişilik Oda

  ,00 USD -

  Odada 3. Kişi

  ,00 USD - 

  Çocuk (2-11)

  ,00 USD - 

  Bebek (0-1)

  0,00 USD - 0,00 TL

   

 • Tur hareket tarihinden 1 ay öncesinde kayıtlar ve ödemeler  kapatılır.,

 • Değerli Misafirlerimiz KÜBA Turu ile ilgili hatırlatmalar aşağıdadır 
 •  Kübaturuna katılacak olan misafirlerimizin KübaVizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar.[KÜBA’ya girişte Havalimanında bir form doldurulması gereklidir]
 • Normal pasaport sahiplerinin vizeleri Acentamız tarafından temin edilecektir. (50 €)
 • Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları elbagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL •
 • KÜBA’da gene hava şartları ortalama olarak yılın herayı gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran –Eylül arasındadır. Gezi güzergahı üzerinde baz ıyerlerde  yağmur görülebilir Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.Ayrıca yanınızda birşapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
 •  Özellikle Trinidad’da sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
 •  Denize girme imkanımız olacaktır.Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımızaalmamızda fayda olacaktır.
 •  Küba ileTürkiye arasında 7saat fark vardır.Bu ülke saat olarak bizden geridedirler.
 •  Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir. Küba’da Eur kullanabilirsiniz
 • .Kredi kartı kullanılmamaktadır.ABD dolarının düşük kur nedeniyle kullanılmaması tavsiyeedilir.
 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 •  Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100mg üzeri sıv ıtaşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
 •  Bagajlarımız ; uluslararasıuçuşlarda 23kg+8kg elbagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır.
 • Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 •  Otellerimizin çoğunda elektrik prizleri telefon ,bilgisayar vekameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize,yemeksaatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir
 • . Ülkelere girişlerde girişbelgesi doldurulabilmektedir.Bukonuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 • Havalimanlarındaki inişlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/ in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz
 • .Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
 •  Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır
 • Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz
 • .Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir. •
 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,
 • Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içerenkartları almanızı tavsiye ederiz. • Turboyunca değerliyüzük,küpe,kolye,saat gib iziynetveaksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Turlarımız İSTANBUL çıkışlıdır. İ

İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte Ana uçak saatinden minimum 4saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde içhat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İçHat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

Tur İptal Şartları

Tur programında farklı bir uygulama belirtilmemiş ise, turun son başvuru tarihine kadar ya da daha erken şirketimize bildirilen yurt dışı turların iptallerinde, son başvuru tarihinden sonra ve turun başlama tarihinden 120 gün öncesine yapılan iptallerde, tur ücretinin % 100’ü geri ödenir.

Turun başlama tarihine göre müşteri tur iptal şartları : 

 • 120-90 Gün kala yapılan iptallerde toplam gezi bedelinin %10’u,
 • 89-60 gün kala yapılan iptallerde toplam gezi bedelinin %25’i,
 • 59-30 gün kala yapılan iptallerde toplam gezi bedelinin %50’si,
 • 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam gezi bedelinin %75’i
 • 14-00 gün kala yapılan iptallerde toplam gezi bedelinin %100’ü, ceza olarak kesilir.

Her türlü tur iptal durumunda olduğu gibi, tur bedelinin uçuş veya diğer toplu ulaşım giderlerine ait kısmı ile ilgili geri ödemelerde, ilgili havayolu ve ulaştırma şirketinin kuralları uygulanır.

 

 

 Pasoportlar  ve Vize için gerekli evraklar :

1. Pasaport

Dönüş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliğini koruyan pasaport aslı. Varsa eski pasaportlarınızın da dosyanızda fotokopileri ile birlikte bulunması mutlaka başvurunuza katkı sağlayacaktır.

2. Vize başvuru formu

Gidilecek ülkeye ait  belgedir .. Bu form ülkeden ülkeye değişmekle beraber bazı ülkeler için elle doldurulması beklenirken bazı ülkeler için bilgisayar ortamında online olarak doldurulması gerekir.

3. Vize talep dilekçesi

Başvuru sahibi tarafında el ile yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilkeçesi. Bu dilekçe bazı ülkeler için vize onayının temel taşıdır. Kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz, yaşadığınız ülkeye geri döneceğinizi beyan edebileceğiniz, göçmen olmadığınızı kanıtlayabilecek bir belgedir.

4. Biyometrik fotoğraf

Vize onayınıza işlenecek 2 adet Biyometrik Fotoğraf. Bu fotoğrafın boyutları gidilecek ülkeye göre kısmi olarak değişse bile genel olarak 3,5 cm*4,5 cm ve arka fonu beyazdır. Mutlaka güncel tarihli olmalıdır (son 3 ay içerisinde çekilmiş). Resmi görünümde, neredeyse makyajsız, donuk ifadeli, dik konumda ve tam karşıdan çekilmiş olması gereklidir.

5. Rezervasyonlar ve uçak biletleri

İlgili rezervasyonlar. Başvuru sahibinin gidiş amacı hazırlaması gereken evrakları etkileyen en önemli faktördür. Örneğin turistik seyahat eden biri için herhangi bir davetiye zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanlızca gidiş dönüş tarihini kapsayan konakmala belgesi ve uçuş kanıtı istenir. Bu belgeler bazı ülkeler için satın alınmış olarak istense de bazı ülkeler için sadece rezervasyonunun yapılması yeterli görülür.

6. Seyahat sağlık sigortası

Seyahat tarihinizden 1 gün önce başlayan ve dönüş tarihinizden 1 gün sonra bitmesi gereken bu belge yurtdışı seyahatiniz boyunca başınıza gelebilecek sağlık sorunlarını 30.000 Euro teminatlı olarak karşılamaktadır. Kapsam içeriği poliçenizde detaylı olarak yazılır. Bu yüzden mutlaka kapsam bilgilerini gözden geçiriniz.bu poliçe isteğe bağlı oarak düzenlenir .Tur üçretinin içinde dahil olmayabilir .LÜtfen kontrol ediniz .

7. Meslek evrakları

Seyahat edecek kişinin meslek hayatına göre mali durumunu kanıtlayan evraklar. Örneğin seyahat edecek kişi işveren konumunda vergiye tabi ise; şirket evraklarının tamamı dosyasında bulunmalıdır. Mesleki durumunuzu beyan eden evraklar sizin hem maddi gücünüzü elçilik/konsolosluğa kanıtlarken aynı zamanda sizi yaşadığınız ülkeye bağlayıcı sebep olarak da gösterilir.

8. Mülk kayıtları

Kişiye ait taşınmaz mülklerin kayıtları. Tabu ve ruhsat fotokopisi zorunlu evrak olmasa da eğer bu belgelere sahipseniz fotokpilerini başvuru dosyanıza eklemeniz vize sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir.

9. Banka hesap dökümü

Ekonomik durumunuzu gösteren banka hesap dökümü. Yurtdışına seyahat ederken elçilik/konsolosluk kısa süreli seyahatlerde kişiden banka hesap dökümünde belirli bir miktar bakiye göstermesini bekler. Döviz ya da TL cinsinden gösterilebilecek bu hesap cüzdanı için önemli nokta randevuya katılım tarihini baz alarak son 5 gün içinde alınmış olmasıdır. Eğer işlem tarihi güncelliğini korumuyorsa randevu esnasında görevli sizden banka hesap dökümünüzü yenilemenizi isteyebilir. Diğer bir nokta ise örneğin Schengen Ülkeleri için minimum 1,000 Euro karşılığı TL/Döviz cinsinden bakiye bulunmalı, son 3 aylık hesap hareketleriniz işlenmeli ve mutlaka banka tarfından ıslak imzalı kaşeli olarak hesap dökümünüz tarafınıza teslim edilmelidir.

10. Nüfus kayıt örneği

Aile toplum kağıdı. Nüfus idareseinden ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak alabileceğiniz Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği de her başvuru sahibinin dosyasında muhakkak bulunmalıdır. Tüm açıklamaları ile birlikte anne, baba, eş kardeş ve çocuk herkesi kapsaması gerekir. Bu belgeyi almanın en önemli sebebi yurtdışında yaşayan birinci derece akraba bağınızın durumunu kontrol etmek ve kişinin aile bireylerinin listesini resmi olarak görmektir .

11. İkametgah belgesi

Yerleşim yerinizi gösteren İkametgah Belgesi. Aile Toplum Kağıdında yerleşim yeri beyanınız bulunmasına rağmen bazı ülkeler ayrıca ikametgah belgesi de istemektedir. Bu sebeple e-devlet üzerinden barkodlu olarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu belgeyi her ülke için çıkarmanız tavsiye edilir.

12. Kimlik fotokopisi (cipli nüfüs cüzdanı harici eski nüfüs cüzdanları kabul edilmez )

Ve son olarak kimlik fotokopisi de herkes tarafından hazırlanması gereken evraklar arasındadır.

Önemli:

Yukarıda listelemiş olduğumuz vize evrakları genel geçer herkes tarfından temin edilmesi beklenen dokümanlardır. Bu belgelerin maddeleri kişinin mesleki durumuna, öğrenim durumuna, emekli olması ya da ev hanımı olması gibi durumlara göre değişkenlik gösterir. Gidiş amacı, turistik gezi, davetiyeli akraba ziyareti ya da iş seyhati gibi durumlar da hazırlanması gereken evrakları artırır veyahut azaltır. 

 • Ön ödemesi alınmamış kayıtların kesin kayıtı yapılmaz .

 • Erken rezervasyon indiriminden , faydalanabilmek için belirtilen tarihler arasında tüm ödemenin yapılmış olması gerekir .Anlayışınız için teşekkür ederiz .

 • Vize işlemleri için 30 gün öncesinde müracat konsoloslukların mutlak şartıdır .

.

 

 

 

istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours

 • +90 372 251 51 51
 • +90 541 765 67 67

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :Gizlilik Sözleşmesini , Tur Sözleşmesini Okudum ve Onaylıyorum.