Tweetle Whatsappda paylaş

DOĞU EKSPRESİNDE BİR KIŞ MASALI KARS

                                                             TREN  GİDİŞ- UÇAK DÖNÜŞ

                                                           4 GECE KONAKLAMALI 5 GÜN

                                              26 OCAK 30 OCAK TREN GİDER UÇAK DÖNER

                                            10 ŞUBAT 14 SUBAT UÇAK GİDER TREN DÖNER

 

                                                     

 

 Buluşma :  

 15:30 ANKARA TREN GARI-Ulus semti 

   Tren hareket Noktası : TCDD Gar Binası  (Ankara )

Tren garındaki hareket başlangıç noktası ,mevcut devam eden inşatlar yüzünden değişim gösterebilir. Böylesi bir durumda hareket noktasından TCDD tarafından başlangıç noktasına otobüsler ile taşıma işlemi gerçekleşebilir .Bu durum kontrol ve düzeni TCDD aittir.

 Tur Programı 

1. GÜN :Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspres

26 OCAK 2022 SAAT 14:00 ANKARA TREN GARINDA BULUŞMA  sonrasında , TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15:55.   den itibaren 28 (ortalama) SAAT SÜRECEK uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce ,Anadolu'nun  coğrafik yapı gereği renk ve ışık değişimlerinin geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır(veya kendi getirdiğiniz yiyecekler ile..). Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir  sohbet ve uyku sizleri bekliyor . Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Turistik Doğu Ekspresi Treni -Kars 

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa/uzun  bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecektir.Güzergâh boyunca İliç’te 3.30 saat,  Erzurum’da3 saat 20 dakika uzun süreli duruş yapacaktır (değişiklik olmaz ise) .Bu noktalardaki geziler isteğe bağlı (extra olarak) TCDD ve&veya  acentamız tarafından  düzenlenecektir.

Tren hareket saatinden yarım saat öncesinde trende olmak kişisel sorumluluğunuzdur . Tren hareket saatleri tren kompartıman görevlileri tarafından bildirilecektir kişisel gecikmeler den doğacak sorunların çözümü, acentaların yada TCDD sorumluluğunda değildir Gece 23.36 saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Ani Harabeleri  – Çıldır Gölü 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası 08:30 hareket ile yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip. Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;Surlar ve Aslanlı Kapı,Manucehr Camii,Aziz Gregor Kilisesi,Surp Kirkor Kilisesi,Keçeli Kilise,Büyük Katedral  Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak , Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuk ile Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Arpaçay da kahve molası sonrası  Kars merkezdeki  otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

4. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası 08.30 hareket  ediyoruz .Kurtuluş  savaşında tabya  olarak kullanılan,  Kafkas cephesinin önemli noktası olan ve savaştaki, gece baskını sonrası KANLI TABYA olarak anılacak  olan müze ziyaretimiz olacak. Bir saatlik yolculuk sonrası   sonra Sarıkamış şehitliğine giderek tüm şehitlerimizi yeniden yaad edeceğiz. Öğle yemeğimizi Sarıkamış da alarak, Telesinej ve kayak için serbest zaman veriyoruz .Alp dağlarındaki kar kalitesi ile dünya coğrafyası içinde birinci kaliteli kara sahip olan Sarıkamış Kayak pistlerindeki  kar ışıltıları gözlerinizi kamaştıracak .Katerina köşkünü panoromik görüyoz . (yol ve hava durumuna bağlı olarak)  Kafkas bölgesininin enerji taşı olarak nitelendirilen obsidyen taş atölyesinde alışveriş molası sonrası yeniden Kars a dönüyoruz .  Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz.Tarihi sokaklarında Kars merkezi tanıyoruz .yöresel ürün alışverişi yapmak için,dünyaca ünlü kars kaşar ve gravyer tadımı için , mandıradan sofranıza sloganlı üreticilerin mağaza ziyaretlerimiz sırasında  alışveriş imkanı sağlanacaktır .Şehir merkezinde göreceğimiz göreceğimiz yerler arasında :Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz.Alışveriş yapmanız için serbest zaman Gezilerin tamamlanması ardından Kars'taki otelimize dönüş ve istirahat molası.Akşam yemeği sonrasında  Kafkas Gecesi (extra )

5. Gün: Kars ANKARA  Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından,dönüş hazırlıklarımızın tamamlanmasından sonra Kars havalimanına geçiyoruz.TK7185 10:35 Uçağı ile  Ankaraya uçuyoruz.Keyifli geçen yolculuğumuz ardından Ankara Hava limanından bizlerden ayrılacak misafirlerimiz ile vedalaşıyor diğer misafirlerimiz ile Zonguldak'a varmak üzere yola çıkıyoruz.Zonguldak'a varış ve siz değerli misafirlerimizle bir başka tatilmadeni organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaıyoruz.

Sevgiyle ve Sağılıkla kalın...

*** Uçak gider Tren dönecek misafirlerimiz için program aynı olup; 10 şubat TK 7090 08:00 ESENBOĞA havalimanı kalkış 13 şubat 22:20 kars tren garı kalkışlı turistik doğu expresi ile hareket edilecektir.Her iki programda 4 gece 5 günlüktür.                    *** Dönüş treninde: ERZİNCANDA : 3 SAAT 40 DAKİKA DİVRİĞİ :3 SAAT 10 DAK BOSTANKAYADA : 3 SAAT 20 DAKKA DURUŞ OLACAKTIR.

 

                                      

  

 

 

TREN RÖTARLARINDAN ACENTAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ .

 

 

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.Yanınızda trende kullanmak üzere kahve makinası ,su ısıtıcı , yiyecek , aparatif atıştırmalık bulundurmanızda fayda olduğunu hatırlatmak isteriz .

Not 3 : Tren mola verdiğinde , tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır. Kişisel gecikmelerin telafisinden , TCDD ve TATİL MADENİ TUR sorumlu tutulamaz .

Not 4 : Trende yanınızda su (kahve ve çay için )  ısıtıcı , aparetif yiyecekler ve içecekler  bulundurulması gerekli olabilir .Trende bulunan lokantasında aparatif yiyecek ve içecekler yoğunluktan dolayı tükenebilir .

HATIRLATMA : Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, bot,eldiven ve termal içlik vb bulundurmanızı öneririz.

Single (tek kişi konaklama) hakkında:

Single misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik odada olacaktır. Doğu Ekspresinde ise iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk sağlanmaktadır..Şayet trande de, tek kişi kalmak isterse ,single konaklama tablosunda gözüken rakama +          lira ödemekle mükelleftir. 

Üç kişilik odada konaklama hakkında:

Üç kişi aynı odada konaklayacak misafirlerimizin otelde üç kişilik tek bir odada konaklaması mümkündür ancak Doğu Ekspresinde kompartımanlar iki kişilik olduğundan üç kişi olan misafirlerimizden birisi Doğu Ekspresinde iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk yapmak durumundadır.

 

 

 

ÜCRET DAHİL HİZMETLERİMİZ:

 * YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ GİDİŞ VEYA DÖNÜŞ BİLETLERİ   
 * BİR GECE TREN KONAKLAMASI 
 * PROFESYONEL KONUSUNA HAKİM REHBERLİK HİZMETLERİ  
 * OTELDE ALACAĞINIZ SABAH KAHVALTILARI (3 sabah kahvaltısı)  
 * OTELDE ALACAĞINIZ AKŞAM YEMEKLERİ  (2 akşam yemeği)
 * ZORUNLU SEYEHAT VE SAĞLIK SİGORTASI 
 * PROGRAM DAHİLİNDE Kİ TRANSFER HİZMETLERİ 
 * OTEL KONAKLAMANIZ YP 3 GECE 
 * TATİLMADENİ REFAKATİ VE GÜVENCESİ  
 * SEVGİMİZ VE SAYGIMIZ. 

ÜCRETİNİZ HARİCİNDEKİ HİZMETLERİMİZ.

 * OTEL EXTRA HARCAMALARINIZ (LOBİ VE MİNİ BAR VB.)         
 * KİŞİSEL HARCAMALARINIZ  
 * UZUN SÜRELİ TREN DURAKLARINDAKİ EXTRA TURLAR      
 * TRENDEKİ YİYECEKLER İÇECEKLER VE ÖĞÜN YEMEKLERİ    
 * MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİNİZ  
 * EKSRA TUR VE PROGRAMLARINIZ  
 * ÇILDIR KIZAK ,FAYTON,KAR MOTORU VB KULLANIMLAR  
 * ÖĞLE YEMEKLERİNİZ 
 * TELESİYEJ VE KAYAK EKİPMANLARI                                                                                                                                                         * TREN GARI ULAŞIM                                                                                                                                                                                   * ANKARA HAVA LİMANI İNİŞİ SONRASI ULAŞIM     
 * KAFKAS GECESİ GÖSTERİSİ 

TARİH ÇIKIŞLI NAKİT : TL  

2022 4* OTELLER   TL  TL SNG TL EK YATAK  0 - 6 Yaş TL
7 - 12 Yaş TL

KREDİ KARTI TEK ÇEKİM :

2022 4* OTELLER  TL TL SNG  TL EK YATAK  0 - 6 Yaş .     TL
7 - 12 Yaş .  

KREDİ KARTI TAKSİTLİ  (İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI )   

MAXİMUM KART:    3 X  
AXES        4 x  
CARD FİNANS    6 X  
WORLD    6 X  
BONUS    6 X 
 

 

         MÜZEKART

  • Yaşadığınız şehrinizdeki müzeye giderek yada aşağıdaki linkten  gezi öncesinde Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen  karttır.Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı çıkartabilirsiniz .

       

 

 

istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours

  • +90 372 251 51 42
  • +90 541 765 67 67

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :Gizlilik Sözleşmesini , Tur Sözleşmesini Okudum ve Onaylıyorum.