Tweetle Whatsappda paylaş

VİETNAM& KAMBOÇYA TURU

                 Vietnam & Kamboçya Turu
Siem Reap(2)-Hanoi(2)-Ha Long Bay(1)-Hoi An(2)-Hue City(1)-      Ho Chi Minh City(1)

 

 

1.Gün              İstanbul / Siem Reap

Siz değerli misafirlerimizle Sabiha Gökçen Havalimanı   Dış Hatlar Terminalinde saat 11:00 ‘da buluşmamızın ardından pasaport  işlemlerimizi  tamamlıyor saat 14:15 ‘da  SQ391 N sefer sayılı Singapore Airways ‘a ait uçuşumuz ile  Singapura’da yapacağımız kısa  bekleme sureli aktarmanın ardın dan  Siem Reap’e doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta.

 2.Gün      Siem Reap

Yerel saatle  09:45  ‘de ki  Varışımızın ardından  bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize  doğru hareket ediyoruz. Kamboçya’nın kuzey batısında yer alan ve en çok turist çeken bu şehri olan Siem Reap , 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesiyle son 10 yılda yıldızı parlayan bir şehir oldu. Sadece tapınak ile değil, butik otelciliğin en güzel örnekleri, birbirinden şık kafe ve restoranları, canlı gece hayatı ile bir cazibe merkezi haline gelmiş. Geleneksel kültürün harmanlandığı özgün bir kültür, bin yıllık tapınaklar, ağaç ve taş oymacılığı başta olmak üzere, dans ve resim alanında zengin bir sanat, isteyene ekonomik isteyene lüks yeme içme alternatifleri ile acı dolu bir tarihi geride bırakıp henüz kapılarını dış dünyaya açmış bir ülkenin, turizm açısından en çok ziyaretçi çeken şehri olan  Siem Reap, bir gezginin tüm beklentilerini karşılayabilecek özellikte. Geceleme Otelimizde.

3.Gün                  Siem Reap

Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra  şehri gezmeye bölgeye has kullanılan ulaşım araçlarından ‘’tuk tuk’’  ile gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız  Kımer İmparatorluğu’nun son başkenti. Çok gelişmiş bir şehir olan Angkor Thom 12. yüzyılın sonlarında kral VII. Jayavarman tarafından kurulmuştur. Kentte bulunan yazıtlardan birisi Jayavarman’ı damat , kenti ise onun gelini olarak anmıştır. Yaklaşık 9 km² büyüklüğünde bir alanı kaplayan kentin içinde daha önceki dönemlerden kalanların yanı sıra kral Jayavarman ve daha sonra gelen kralların yaptırdığı birçok anıt bulunmaktadır. Angkor Thom’un merkezinde yer alan zengin süslemeleri olan bir Bayon Tapınağı da oldukça  ilginizi çekecek bir tapınaktır. 12. yüzyılın sonları veya 13. yüzyılın başlarında Mahayana Budist Kral Jayavarman VII tarafından devlet tapınağı olarak inşa edilmiştir. Jayavarman ölümünün ardından, sonraki gelen kralların dinlerine göre Hindu ve Theravada Budist inançları doğrultusunda değiştirilmiştir.  Bayon’un en önemli özellikleği merkezi zirve ve etrafındaki 37 kulenin üzerindeki devasa yüz figürleridir. Ayrıca Filler terası ve Cüzzamlı Kral Terası da göreceğimiz yerler arasındadır.

Öğleden sonra ise bugün insan beyninin bugüne kadar tasarladığı en görkemli ve en uyumlu yapıtı olarak tarihe adını kazıyan bir dünya mirası Angkor Wat Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Angkor Medeniyeti’nin izlerini her adımda taşıyan, 630 sene hüküm süren Khmer Krallığı’nın günümüze kutsal bir hediyesi gibi bizleri karşılayan tapınak kompleksini geziyoruz. Güçlü Khmer Krallığının başkenti ve gücünün simgesi olan Angkor Wat, dört yüz kilometrekarelik bir alana yayılıyor. On ikinci yüzyılda 1 milyondan fazla insanın yaşadığı ve Avrupa’daki herhangi bir katedralden daha geniş olan Angkor Wat, dünyadaki en büyük tapınaklardan biri olma unvanını koruyor. Yalnızca büyüklük olarak değil, aynı zamanda su üzerine inşa edilmesi bakımından da şimdiye kadar gerçekleştirilen en çarpıcı mühendislik projelerinden biri. Angkor Wat, düzgün şehircilik planlarıyla geniş bir su dağıtım şebekesi kuran Khmer halkının zirveye ulaşmış yontma taş işçiliği ve yapı sanatının izlerini de taşıyor. Angkor Wat, tasarımındaki uyumluluk ile Antik Yunan ve Roma mimarisi ile kıyaslanırken, mimari ve sanatsal açıdan da Piramitler, Machu Picchu ve Tac Mahal ile aynı kategoride anılıyor. Bir vakıf mantığı ile kurulmuş ve genç yeteneklerin umut kapısı olan Phare sirkine gidiyoruz. Geceleme Otelimizde .

4.Gün                                                  Siem Reap –Hanoi

Sabah Kahvaltımızın ardından  Siem Reap yakınlarındaki Küçük Circuit tapınaklarından en etkileyici olan Ta Prohm ‘a geçiyoruz. Anjelina Jolie’nin Lara Croft olarak rol aldığı Tomb Raider ve Indiana Jones filmlerinde de bu mistik mekânda  izi Hindu ve Budist mitolojisinde su ve bulutlarda yaşadığına inanılan prensesler, yani Apsara’lar karşılıyor. Tıpkı sütunlara oyulmuş Apsara’lar gibi ağaçlar da yüzyıllardır her yeni günü bu tapınagın duvarlarında  selamlıyor. Ta Prohm tapınağındaki Tropiklere özgü pek çok ağaç kökleri kayalar içinden kendine yol bulmuş. Ayrıca 12.yüzyıldan kalma bir budist manastırı olan Banteay Kdei  ve  Kutsal Srah Srang  Gölü de göreceğiz. Öğleden sonra  yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatı ve yaşam tarzına tanık olacağınız çok ilginç ve güzel bir tekne turu yapacağız. Mechrey balıkçı köyünün yüzer ilk okulu ve bir adacıkta bulunan pagodasının ziyaret edeceğiz. Daha sonra  Siem Reap Havaimanına transferimiz ve  bir saatlik uçuşumuzun ardından Hanoi ye varıyoruz.

Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız için otelimize yerleşiyoruz. Vietnam’ın en büyük ikinci şehri ve başkenti olan Hanoi, bir sokakta yürürken Uzak Doğu kültüründen bir pagoda veya tapınak ile hemen yakınındaki başka bir sokakta ise Fransız stili villa tipi evler ile karşılaşabileceğiniz bir şehirdir. M.Ö. 3000 yılından bu yana var olduğu bilinen Hanoi’de yaşam, öncelikle Co Loa Kalesi etrafında gelişmiştir. M.S. 1010 yılından Çinlilerin işgalinin gerçekleştiği 1408 yılına kadar Ly Hükümdarlığı tarafından yönetilen Hanoi, ardından Dông Quan ismini alarak Çinliler tarafından yönetilmeye başlamıştır. Daha sonra Le Hükümdarlığı bölgeyi ele geçirmiştir. Hanoi, 1802 yılında Nguyen Hükümdarlığı’nın ve 1873 yılında Fransızların eline geçmiştir. Fransa kurduğu Hindiçin bölgesinin başkenti olarak Hanoi’yi seçtiğinden burada Fransız mimari ve şehir planlamasından pek çok örneğe rastlanır. 1940 yılında Japonların eline geçen Hanoi, 1945 yılında serbestleştirilmiş; 9 yıl süren Fransız savaşları sonrasında 1954 yılında Kuzey Vietnam’ın başkenti olmuştur. Vietnam Savaşı sonrasında ise 1976 yılında Hanoi, Kuzey ve Güney Vietnam’ın birleşmesiyle Vietnam’ın başkenti olmuştur. Hanoi’de dolaşmak; tarih, kültür, mimari, yeşil alanlar ve göllerin doyasıya tadına varmak anlamına gelir. Geceleme otelimizde.

 5.Gün                                             Hanoi

Kahvaltıdan sonra  Ba Dinh Meydanına gidip günümüze Başkanlık Sarayı , Ho Chi Minh’s evini görerek başlayacağımız şehir turunda ; 11. yüzyılda inşa edilen Vietnam’ın ilk üniversitesi Edebiyat Tapınağı ziyareti , Etnoloji müzesi  göreceğimiz yerler arasında. Tek ayaklı Pagoda ise efsaneye göre, Kral Le Loi’nin   rüyasında Lotus çiçeğinin üzerinde oturan Buda’yı görmesi ve Buda’nın , kendisine oğlunun olacağını müjdelemesinden sonra  oğlu olunca tek ayaklı üzerine yaptırdığı )  suyun içindeki tek bacağın Lotus çiçeğini anımsatan muazzam güzellikte bir yapıdır.

Öğleden sonra ise Old Quarter of Hanoi’yi keşfe çıkacağız. Kendi yetiştirdiği ve ürettiği ürünleri satmak için tezgah açan Vietnam halkıyla iç içe olacağınız Old Quarter’da alışveriş yapmak çok eğlenceli bir aktivite olabilir. Geceleme otelimizde.

6.Gün           Hanoi –Ha Long Bay

Sabah kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi olan Ha Long Körfezi’ne gidiyoruz. Tekneye yerleştikten sonra deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeği. Geceleme adaların arasında geleneksel teknede.

7.Gün               Ha Long – Da Nang – Hoi An

Şaşırtıcı güzellikteki  gün doğumu ve nefes kesen manzaralar eşliğinde yaptığımız tekne yolculuğumuz esnasında Trong, Trinh Nu ve The  Me Cung Mahraları gibi güzel noktaları seyrederek devam ederken kahvaltımızı ediyoruz. Belki Supriz mağarayı keşfetme sansına da sahip oluruz. Kısa bir uçuşla Da Nang ‘a geçmek için havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Hoi An otelimizde.

8.Gün                     My Son-  Hoi An

Sabah kahvaltısından sonra Guney Dığu Asya’nın Hindu tapınaklarının en önemlilerinden sayılan  My Son Holy Land of the Cham ‘ı ziyaret edeceğiz. Günümüzde büyük ölçüde mahvolmuş bir durumdaysa olsa da Angkor Wat Kamboçya ve  Ayutthaya  Thayland ile karşılaştırılmaktadır. 1999’dan beri UNESCO Dünya Mirası alanları arasında yer alan Hoi An şehrinde evler , yerel sanatçılar , sanatcilar , esnaf ile bütünleşilecek bir gezimiz olacak. 16. Yüzyıldan kalma  Japon Köprüsü ve  Çin, Japon ve Vietnam mimarisinin benzersiz füzyonunu yaşayabileceğiniz Hoi An’ da günün geri kalanını ipek kıyafet ve aksesuar alışverişi yaparak geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

9.Gün                              Hoi An – Hue

Sabah erken saatlerinde otelimizden ayrılıp Vietnam’ın kuzeybatısındaki eski başkent Hué doğru yola çıkıyoruz. romantik şehir ya da festivaller şehri isimleriyle de bilinmektedir. Hanedanlığı’nın başkenti  olan Hué feodal yönetim biçimiyle yönetilen bir kent olma özelliği taşımaktaydı. 1945 senesine kadar başkent olan Hué hem güneye hem kuzeye yakınlığı sebebiyle Vietnam Savaşı’ndan olumsuz etkilenmiştir. Bu dönemde pek çok bölgesi harabeye dönen kentin yapılarının çoğu Vietnam’ın sosyalist rejime dönmesinin ardından restore edildi.150 yıl boyunca başkent olan Hué’nin mutfak kültüründen giyim kuşama Vietnam üzerinde önemli bir etkisi vardır. İkliminin sürekli yağışlı olduğu Hué  Nehri kıyısındaki Fransız tipi evleri, antik mekânları ve doğal güzellikleriyle hayli ilgi çekicidir. Hem tarihi mirası hem de doğal güzellikleriyle etkileyici kent Hué ziyaretçilerine Güney Asya’nın otantik yüzünü göstermektedir. Sehir Turumuz esnasında ; Hue İmparatorluk  Sarayı , Tu Duc Tomb  ve gümüş ve altından  Budda heykellerinin de bulunduğu Thien Mu Pagoda ‘ yı göreceğiz. Geceleme otelimizde.

10.gün Hue – Ho Chi Minh City

Erken saatlerde Ho Chi Minh e doğru uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına doğru hareket ediyoruz.  Varısımızın ardından bizi karşılayacak olan özel aracımızla kentin 35 kilometre kuzey-batısında bulunan Cu Chi kırsal bölgesine hareketediyoruz.  Serbest bombalama bölgesi ilan edildiği için Vietnam savaşının en yoğun yaşandığı bu bölgede, savaş esnasında Amerikan birliklerine karşı Viet Kong tarafından kullanılmış olan ve uzunluğu 250 km.yi aşan yeraltı tünelleri ve bölge’nin keşfini gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

11.Gün          Ho Chi Minh City-Istanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Ülkenin ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City şehir turu için hareket ediyoruz. : sabah, Cho Lon (Chinatown) adlı Çin mahallesinde bulunan renkli ve hareketli Binh Tay Çarşısına hareket. Daha sonra, tavandan sarkan dev tütsüleriyle farklı bir atmosfere sahip Thien Hau Pagodası ziyareti. Öğleden sonra, eski koloniyal mahallede bulunan Opera binası, katedral, Eiffel Kulesi’ni tasarlayan Gusta ve Eiffel’in yaptığı postahane, eski Güney Vietnam’ın yönetim merkezi olan Reunification (yeniden birleştirme) Sarayı, Savaş Anıları Müzesi uğrayacağımız yerler arasındadır. Akşam saatlerinde havalimanına doğru devam edeceğiz. Singapore Airways tarafından işletilen SQ185 Q  sefer sayılı uçuşumuz ile Dohada yapacağımız aktarmanın ardından 31 Ocak saat 12:00 da Sabiha Gökçen Hava limanında olacağız ve bir başka seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşacağız.

TUR ÜÇRETİNE DAHİL OLANLAR 

Singapur Airlines ile İstanbul- SiemReap / Ho Chi Minh –İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Siem Reap– Hanoi ekonomi sınıf vergiler dahil iç hat uçak bileti
Hanoi – Da Nang ekonomi sınıf vergiler dahil iç hat uçak bileti
Hue– Ho Chi Minh City ekonomi sınıf vergiler dahil iç hat uçak bileti
Siem Reap 2 gece, Hanoi  2 gece, Ha Long Bay  Cruise ‘da 1 gece( tam pansiyon ) , Hoi An  Gece, Hue City  de 1 gece, Ho Chi Minh City  1 gece toplam  9 gece 4 ve 5 * otellerde oda kahvaltı konaklama
Tüm transferler
9 akşam yemeği
Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu Mesleki Mesuliyet Sigortası 

TUR ÜÇRETİNE DAHİL OLMAYANLAR 

Yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları ,Fazla bagaj ücreti
Seyahat Sağlık ve İpatl Sigortası
Yurtdışı çıkış harcı 
Vietnam çift girişli vize ücreti ve servis bedeli
Kamboçya vize ücreti 

istanbul tours

  • +90 372 251 51 42
  • +90 541 765 67 67

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :Gizlilik Sözleşmesini , Tur Sözleşmesini Okudum ve Onaylıyorum.