Tweetle Whatsappda paylaş

ADRİYATİK -iTALYA - BALKANLAR

 • Gümülcine- İskeçe Kavala – Selanik - Bari-Pompei-Napoli-Roma-Vatikan-Floransa-Pisa-Bologna-Venedik-Bled gölü,Zagreb,Rastoke,Plitvice,Sibenik,Split, Dubrovnik  Trebinje,Kotor,Budva,İşkodra,Monstar,Tiran,Ohrid,Resne,Bitola(manastır),Selanik,Kavala..
 •   POMPEİ ANTİK KENTİ & BOLOGNA  AYRICA  BLED GÖLÜ ve MURANO ADASI  FARKLARI İLE 

 

1. GÜN   

 • ZONGULDAK BULUŞMA  NOKTASI    : OFİS  ÖNÜ                                  SAAT :  12:00 
 • EREĞLİ BULUŞMA  NOKTASI           : ELİF OTEL ÖNÜ                            SAAT :  13:30
 • İSTANBUL  BULUŞMA    NOKTASI    : SAHİBA GÖKÇEN HAVALİMANI       SAAT :  20:00  

2. GÜN   

YUNANİSTAN KOMOTİNİ (GÜMÜLCİNE)- THESSALONIKI  (SELANİK)

Turumuza katılan  misafirlerimizi  toplanma noktarından aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehri’ni geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi yapıyoruz ., Egnatia Odos Otoban yolunu takip ederek Gümülcine’ye ulaşıyoruz.  Gümülcine Şehir Meydanı , Kılıç Heykeli ve yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından  Kavala ‘ya varıyoruz.Kavala gezimiz ve resim molamızdan sonra Selanik’e hareket ediyoruz.Selanik varış ve konaklama otelimizde.Akşam Yunan  gecesi eğlencesi(extra)

3. GÜN:  

SELANİK-İGOMENİSTA-GEMİ YOLCULUĞU

Sabah akşam eğlencesinin vermiş olduğu enerji ile otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında; Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, ve Yunanistan Gümrüklerinden geçerek Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik varışı ile panoramik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve akşam yemeğimizi yemek için Kavala şehrine doğru hareket ediyoruz. Yunanistan’ın İgumenitsa şehrine hareket ediyoruz ve gece saat 23:00 24:00 de  İtalya’ya gitmek üzere gemi yolculuğumuza başlıyoruz. (Geceleme gemide.)

NOT: Bu gece otel konaklaması yoktur. GEMİNİN İÇİ SOĞUK OLABİLİR YUnanistan’dan –İtalya’ya gece GEMİ  ile seyahat edilecektir. Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk çeşidi Uçak tipi Pullman veya Deck Koltuklarıdır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1,2,3 ve ya 4 yataklı kamara tahsis edilebilmektedir (ekstra)

4. Gün: 

 İTALYA  BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA

Sabah saatlerinde, Güney İtalya’nın en gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. İtalo-Greco ve Norman kültürünün izlerini taşıyan gezginlerin son dönemlerde keşif listesinin başına yazdıkları önemli bir liman şehri, Limandan ayrılıyor ve Pompei Antik Kentine hareket ediyoruz. M.S.79’da Vezüv Yanardağ’ının patlaması sonucu yeryüzünden silinen ancak 1820'li yıllarda İtalyan arkeolog, Giuseppe Fiorelli'nin sistemli kazılarıyla gün yüzüne çıkartılmış Pompei Antik Kentinde Kültür Turumuzu geçekleştirmek üzere, Napoli yakınlarındaki Pompei Antik Kentine ulaşıyoruz. Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turu sonrasında önerimiz; İtalyan rivierasının en leziz organik ürünleriyle hazırlanan "Pasta al pomodoro"(Domatesli Makarna Parmigiano peyniri ile) ve Odun ateşinde, taş fırında özenle pişirilen Napoli Pizza'nın tadına bakmanız. İtalya'nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli ‘ye Pompei Antik kenti ziyaretimiz sonrasında ulaşacağız. Napoli'de şehir turumuzda, Galleria Umberto Primo(Birinci Umberto Galeriyası), CastelNuovo (Yeni Kale), Piazzadi Plepscito (Plepscito Meydanı), San Carlo Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Napoli İtalya'nın kural tanımayan çocuğu olarak tanımlanıyor olsa da İtalya'nın karakteristik özelliklerini sergileyen en önemli ve romantik şehirlerinden birisi. Napoli'de gerçekleştireceğimiz serbest zaman sonrasında Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. (Konaklama İtalya Nebi )

5. Gün: 

 ROMA-VATİKAN-ROMA-paparex akşam yemeği

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Roma şehri turumuza başlıyoruz; İmparatorluk döneminde "CaputMundi" (Dünya'nın Başkenti) olarak anılan Şehir  unutulmaz olmasının yanı sıra birçok önemli kültürel eseri de tarihi merkez içerisinde ziyaretçilerine sunan bir açık hava müzesi niteliğinde; Roma Şehir merkezin de  göreceğimiz yerler; Costantino Zafer Takı, Colosseo, İmparatorlar Caddesi, Roma ve Traino Forumları, Vittoriano Anıtı, Venezia Meydanı, Corso Caddesi, Aşk çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, AlbertoSordiGaleriyası, Colonna ve Monte Cilerio Meydanı, Panteon Tapınağı, Rotonda Meydanı, Navono Meydanı, Cassazione Palası, Sant'Angelo Kalesi. Şehir turumuz sonrasında Roma il sınırları içerisinde yer alan Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'ı ziyaret ediyoruz. San Pietro Meydanı ve Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş kutsal San Pietro Basilikası göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüyor ve dileyen misafirlerimiz ile ışıklar içinde bir Roma gecesi eğlencesi için otelden ayrılıyoruz. (Konaklama İtalya Roma)

6. Gün:  

 İTALYA  ROMA-FLORANSA-PİSA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra rotamızı FirenzeFloransa'ya çeviriyoruz. Birbirini dik kesen dar sokakların geniş meydanlarla  buluştuğu Rönesans Dönemi taş eserlerin ansızın karşımıza çıktığı muhteşem Şehir Firenze Floransa adeta bir açık hava müzesi; Profesyonel tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turumuzda DuomoKatedral, Vaftizahneve cennetin kapısı, Santa Croce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizzi Galerisi, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasında. Floransa'da gerçekleştireceğimiz serbest zaman için önerimiz İtalya mutfağının eşsiz tatlarından birisi olan Fiorentina tarzında pişirilen etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Pisa şehrine hareket ediyoruz. Piazzadei MiracoliMucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal - dinsel bir mimari örneği olan Pisa kulesi,Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (Piazza dei Miracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz.(Konaklama İtalya Floransa) 

7. Gün: 

 İTALYA  FLORANSA -VENEDİK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Venedik’e gitmek üzere yola çıkıyoruz ve öğle saatlerinde Venedik’e ulaşıyoruz., İtalya'nın Romantik şehri Venedik keşif rotamızda; Sırası ile, birçok önemli olaya tanıklık eden Piazzadi San MarcoSan Marco Meydanı,  Palazzo Ducale Dükler Sarayı ve Basilicadi San Marco San Marco Bazilikası, Campan ile Maggiore Çan Kulesi ve Torredell'orologio Saat Kulesi, Pontedei Sospiri Ahlar köprüsü ve Rialto Köprüsüde göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’te vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabilir ve dar kanallarda keyifli gondol turunu gerçekleştirebilir. Gondol turu sonrası ise öncesinde belirlemiş olduğumuz teknemiz ile Venedik sokaklarındaki dükkanları süsleyen Murano camlarının doğuş noktası olan Murano-Burano adasına doğru hareket ediyoruz. Sırası ile Murano ve Burano adası turlarımızı da gerçekleştirerek Venedik merkeze geri dönüyor ve otobüsümüz ile buluşarak  konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz. (Konaklama İtalya Venedik)  

8. Gün: 

VENEDİK- BLED GÖLÜ – ZAGREB

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenya’nın incisi Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Burası, Slav halkının Avrupa’da ilk yerleştiği yerlerden biri, nitekim M.Ö. 800 yılına dek uzanan bir geçmişi bulunuyor. Gölün ortasında bulunan Assumption of Mary Pilgrimage Kilisesi, Avrupa’daki en eski ibadethanelerden biri sayılıyor. Bled aynı zamanda doğa yürüyüşleri, harika manzaralar ve farklı outdoor sporları gibi pek çok aktiviteyi de bünyesinde barındıran bir yer. Bled gezimizi tamamladıktan sonra, Serbest öğle yemeği molası sonrasında ise bu güzel şehri arkamıza bırakarak Hırvatista’nın başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolllerinden St Mark Kilisesi’ni, Lotrscak Kulesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde bir çok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb'de Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da panoramik olarak göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

9. Gün: 

 ZAGREB-RASTOKE KÖYÜ-PLITVICE MİLLİ PARKI-SİBENİK

Uyandırma ve kahvaltının ardından ilk durağımız bir doğa harikası Rastoke köyü. Bu büyüleyici köyün doğal güzelliklerini gördükten sonra Plitvice Gölleri Ulusal Parkı’na geçiyoruz. Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Ardarda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından otelimizin olduğu Sibenik şehrine doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

10. Gün: 

  SİBENİK- SPLIT -MOSTAR  -TREBİNJE  

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Split şehrine doğru hareket ediyoruz.Buradaki panoramik turumuzda UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Diocletian Sarayı, St.Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahzenleri, Jüpiter Tapınağı, dar taş sokakları, liman bölgesindeki cafe, bar ve restoranları ile şirin Akdeniz şehrini gezeceğiz. Turun bitiminde kişisel ihtiyaçlarınız, alışveriş ve Split'i keşfetmeniz için serbest zaman. Split gezimizin ardından Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Varışın ardından surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağmız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Ardından konaklama için Bosna Hersek’in Trebinje şehrine gidiyoruz.Konaklama otelimizde.

11. Gün: 

 Dubrownik -KOTOR-BUDVA-İŞKODRA

Sabah kahvaltımızın ardından Karadağ’ın Kotor şehrine doğru yola çıkıyoruz.  Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St.Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve sonraki durağımız Perast‘a doğru yola çıkıyoruz. Kotor Körfezi’nde yer alan bu şirin kasabayı gördükten ve fotoğraf molası verdikten sonra tekneyle körfezde bir adacık üzerinde kurulmuş olan ve Kayaların Leydisi olarak bilinen müze kiliseyi ziyaret edeceğiz. Burada bu yapının efsanesini dinledikten ve serbest zaman sonrası Karadağ’ın Avrupa’ya açılan kapısı olan Budva'ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya varmadan önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya varıyoruz. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Turumuzun bitiminde konaklama için Arnavutluk’un İşkodra şehrine doğru yola çıkıyoruz.Konaklama otelimizde.

12.GÜN: 

 TİRAN-OHRİD -BİLYENİ .

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru hareket ediyoruz. yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Bektaşiliğin merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda İskender Bey Meydanı, Tiran'ın sembolü Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi ve Ethem Bey Camii görülecek yerler arasındadır. Tiran turumuzun ardından Makedonya’nın incisi Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Bilyeni de akşam yemeğimizi (extra ) alarak Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve sonrasında otelimize varış.Konaklama otelimizde.

13.GÜN: 

 RESNE-BİTOLA(Manastır)-ÜSKÜP-SOFYA

Sabah kahvaltımızdan sonra kısa bir yolculuğun ardından yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de, İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz ve Manastır’a hareket ediyoruz..

Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Buradaki turumuzun bitiminde Makedonya ve Bulgaristan sınır kapılarını geçip Sofya’ya ulaşıyoruz Bulgar ve Konaklama Sofyadaki otelimizde.

14.GÜN: 

EDİRNE- İSTANBUL -ZONGULDAK :

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Flibe serbest zaman veriyoruz . Yolda vereceğimiz dinlenme molaları sonrasında  gümrük geçiş noktalarına doğru ilerliyoruz .Yeniden TÜRKİYE deyiz . Uzun bir aradan sonra Türk bayrağını yeniden görmek size farklı duygular yaşatacak .   (takribi istanbul varış   05;30 olarak hesaplanmıştır.gümrük geçişlerindeki yoğunluk ortalama alınmıştır.) 

Siz değerli misafirlerimizi ,aldığımız noktalarda yeniden bırakarak  , başka gezilerimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sevgi de kalın …..

    Ücrete dahil olan hizmetler                                     

 •  Turizm taşıma kuralllarına uygun araç ile ulaşım
 •  TÜRKÇE rehberlik hizmeti 
 •  İtalya da alınması zorunlu yerel rehberlik hizmeti 
 •  Şehir vergileri (check point )                                                                                                      
 •  Programda  belirtilen yerlerin gezilmesi                                                         
 •  Araç içi ikramlar limitli                                         
 •   11 gece 3* ve 4* otel konaklaması                        
 •  Otellerde alınan sabah kahvaltıları                                     
 •  1 gece gemide konaklama (pulman )
 •   Gemi ile italya geçiş üçreti                                   

                                                                           

        ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 
 • VİZE ÜÇRETİ
 • YURT DIŞI SAĞLIK SİGORTASI 
 • TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ 
 • TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜÇRETLERİ 
 • İTALYA GEMİ DE PULMAN HARİCİ KAMARA ÜCRETİ  
 • TUR OTOBÜSÜ HARİCİNDE KULLANILAN gerekli transfer ÜÇRETLERİ (feribot,vapuretto,vb ) 
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN  İSTENİLEN  ŞEHİR TURLARI , ŞEHİR VERGİLERİ ,ŞEHİR REHBERLİK HİZMETİ  

 

 

 

 İtalya otel standartları Türkiye standartları ile uyum sağlamamaktadır.Yıldız kategorilendirme ve derecelendirmesi düşük olup beklentilerinizin altında kalabileceğini bilerek rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

 • YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ

 • DİĞER PASAPORTLARA ÇOK GİRİŞLİ SHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. 

 •  Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım kullanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 •  Programa dahil olan şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

 •  Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

 • Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. 

 

 

         

 

 Pasoportlar için gerekli evraklar :

1. Pasaport

Dönüş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliğini koruyan pasaport aslı. Varsa eski pasaportlarınızın da dosyanızda fotokopileri ile birlikte bulunması mutlaka başvurunuza katkı sağlayacaktır.

2. Vize başvuru formu

Gidilecek ülkeye ait  belgedir .. Bu form ülkeden ülkeye değişmekle beraber bazı ülkeler için elle doldurulması beklenirken bazı ülkeler için bilgisayar ortamında online olarak doldurulması gerekir.

3. Vize talep dilekçesi

Başvuru sahibi tarafında el ile yazılmış gidilecek ülkenin elçilik/konsolosluğuna hitaben; gidiş amacını, gidilecek şehri, gidiş-dönüş tarihini ve seyahat planını kapsayan vize talep dilkeçesi. Bu dilekçe bazı ülkeler için vize onayının temel taşıdır. Kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz, yaşadığınız ülkeye geri döneceğinizi beyan edebileceğiniz, göçmen olmadığınızı kanıtlayabilecek bir belgedir.

4. Biyometrik fotoğraf

Vize onayınıza işlenecek 2 adet Biyometrik Fotoğraf. Bu fotoğrafın boyutları gidilecek ülkeye göre kısmi olarak değişse bile genel olarak 3,5 cm*4,5 cm ve arka fonu beyazdır. Mutlaka güncel tarihli olmalıdır (son 3 ay içerisinde çekilmiş). Resmi görünümde, neredeyse makyajsız, donuk ifadeli, dik konumda ve tam karşıdan çekilmiş olması gereklidir.

5. Rezervasyonlar ve uçak biletleri

İlgili rezervasyonlar. Başvuru sahibinin gidiş amacı hazırlaması gereken evrakları etkileyen en önemli faktördür. Örneğin turistik seyahat eden biri için herhangi bir davetiye zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanlızca gidiş dönüş tarihini kapsayan konakmala belgesi ve uçuş kanıtı istenir. Bu belgeler bazı ülkeler için satın alınmış olarak istense de bazı ülkeler için sadece rezervasyonunun yapılması yeterli görülür.

6. Seyahat sağlık sigortası

Seyahat tarihinizden 1 gün önce başlayan ve dönüş tarihinizden 1 gün sonra bitmesi gereken bu belge yurtdışı seyahatiniz boyunca başınıza gelebilecek sağlık sorunlarını 30.000 Euro teminatlı olarak karşılamaktadır. Kapsam içeriği poliçenizde detaylı olarak yazılır. Bu yüzden mutlaka kapsam bilgilerini gözden geçiriniz.bu poliçe isteğe bağlı oarak düzenlenir .Tur üçretinin içinde dahil olmayabilir .LÜtfen kontrol ediniz .

7. Meslek evrakları

Seyahat edecek kişinin meslek hayatına göre mali durumunu kanıtlayan evraklar. Örneğin seyahat edecek kişi işveren konumunda vergiye tabi ise; şirket evraklarının tamamı dosyasında bulunmalıdır. Mesleki durumunuzu beyan eden evraklar sizin hem maddi gücünüzü elçilik/konsolosluğa kanıtlarken aynı zamanda sizi yaşadığınız ülkeye bağlayıcı sebep olarak da gösterilir.

8. Mülk kayıtları

Kişiye ait taşınmaz mülklerin kayıtları. Tabu ve ruhsat fotokopisi zorunlu evrak olmasa da eğer bu belgelere sahipseniz fotokpilerini başvuru dosyanıza eklemeniz vize sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir.

9. Banka hesap dökümü

Ekonomik durumunuzu gösteren banka hesap dökümü. Yurtdışına seyahat ederken elçilik/konsolosluk kısa süreli seyahatlerde kişiden banka hesap dökümünde belirli bir miktar bakiye göstermesini bekler. Döviz ya da TL cinsinden gösterilebilecek bu hesap cüzdanı için önemli nokta randevuya katılım tarihini baz alarak son 5 gün içinde alınmış olmasıdır. Eğer işlem tarihi güncelliğini korumuyorsa randevu esnasında görevli sizden banka hesap dökümünüzü yenilemenizi isteyebilir. Diğer bir nokta ise örneğin Schengen Ülkeleri için minimum 2,000 Euro karşılığı TL/Döviz cinsinden bakiye bulunmalı, son 3 aylık hesap hareketleriniz işlenmeli ve mutlaka banka tarfından ıslak imzalı kaşeli olarak hesap dökümünüz tarafınıza teslim edilmelidir.

10. Nüfus kayıt örneği

Aile toplum kağıdı. Nüfus idareseinden ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak alabileceğiniz Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği de her başvuru sahibinin dosyasında muhakkak bulunmalıdır. Tüm açıklamaları ile birlikte anne, baba, eş kardeş ve çocuk herkesi kapsaması gerekir. Bu belgeyi almanın en önemli sebebi yurtdışında yaşayan birinci derece akraba bağınızın durumunu kontrol etmek ve kişinin aile bireylerinin listesini resmi olarak görmektir .

11. İkametgah belgesi

Yerleşim yerinizi gösteren İkametgah Belgesi. Aile Toplum Kağıdında yerleşim yeri beyanınız bulunmasına rağmen bazı ülkeler ayrıca ikametgah belgesi de istemektedir. Bu sebeple e-devlet üzerinden barkodlu olarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu belgeyi her ülke için çıkarmanız tavsiye edilir.

12. Kimlik fotokopisi (cipli nüfüs cüzdanı harici eski nüfüs cüzdanları kabul edilmez )

Ve son olarak kimlik fotokopisi de herkes tarafından hazırlanması gereken evraklar arasındadır.

Önemli:

Yukarıda listelemiş olduğumuz vize evrakları genel geçer herkes tarfından temin edilmesi beklenen dokümanlardır. Bu belgelerin maddeleri kişinin mesleki durumuna, öğrenim durumuna, emekli olması ya da ev hanımı olması gibi durumlara göre değişkenlik gösterir. Gidiş amacı, turistik gezi, davetiyeli akraba ziyareti ya da iş seyhati gibi durumlar da hazırlanması gereken evrakları artırır veyahut azaltır. 

 • Vize işlemleri için 30 gün öncesinde müracat konsoloslukların mutlak şartıdır .

 • Eski tarz (cipsiz ) nufüs cüzdanları ile vize İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR  .

 • İLK KEZ VİZE ALACAKLAR, BAĞLI BULUNDUKLARI VİZE MERKEZ NOKTALARINA MUTLAKA PARMAK İZİ İŞLEMLERİ İÇİN RANDEVU VERİLEREK ÇAĞIRILIRLAR . BU TARZ İŞLEMLER ŞAHSİ HARCAMALARDIR . TUR ÜÇRETİ İLE BİR İLGİSİ YOKTUR .

.

 

 

 

 

 

 

 •  

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı

   ,00 EURO -  

  Tek Kişilik Oda

  + ,00 EURO -

  Odada 3. Kişi

  ,00 EURO - 

  Çocuk (2-11)

  ,00 EURO - 

  Bebek (0-1) KABUL EDİLMEMEKTEDİR 

  0,00 USD - 0,00 TL

 •   TURUMUZ 35 KİŞİ İLE HAREKET EDER . 

 • Ödeme ve İptal Koşulları

   İptal durumunda “L&G 4U TURİZM VE TİCARET LDT ŞT.. HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödemelerini  yapanlar gezi programını ve “L&G4U LTD ŞTİ . HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.

  Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde gezi bedelinin % 30’u, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde gezi bedelinin % 50’si ceza bedeli olarak kesilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlardaki iptallerde ise “gezi bedeli”nin iadesi mümkün değildir.

   Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 35 ’tir. BELİRLENEN TARİHLERDE YETERLİ SAYI OLMAZ İSE BİR SONRAKİ TUR TARİHİ İLE BİRLEŞTİRME YAPILABİLİR .

  Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için:

  Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.  Ödemesini aşağıdaki bankalardan farklı bir banka üzerinden gerçekleştirmek isteyen misafirlerimizin, ödeme yapmadan önce mutlaka Satış bölümümüze bilgi vermesini rica ederiz. 

  •Kredi kartı ile taksitlendirme imkanımız bulunmaktadır . Kullanılan bankanın komisyon   oranları ilave edilerek    gerçekleşir

  Her türlü tur iptal durumunda olduğu gibi, tur bedelinin uçuş veya diğer toplu ulaşım giderlerine ait kısmı ile ilgili geri ödemelerde, ilgili havayolu ve ulaştırma şirketinin kuralları uygulanır.

 • Tur hareket tarihinden 20 GÜN öncesinde kayıtlar ve ödemeler  kapatılır.

 • Ön ödemesi alınmamış kayıtların kesin kayıtı yapılmaz .

 • Erken rezervasyon indiriminden , faydalanabilmek için belirtilen tarihler arasında tüm ödemenin yapılmış olması gerekir .

 

 ÖNEMLİ HATIRLATMALAR 

 

 • Normal pasaport sahiplerinin vizeleri+sigorta poliçeleri  Acentamız tarafından temin edilecektir. (150 €)

 • Yolculuklar sırasında, Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları elbagajınıza almanızı tavsiye ederiz.

 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 50 TL • (19 Temmuz 2019 tarih ve 30836 sayılı Resmi Gazete ile yurt dışı çıkış harcı 15 TL'den 50 TL'ye yükseltilmiştir.

 • Yurt dışı çıkış harcı için yetkili olan bankalar;-Ziraat Bankası-Halk Bankası-İş Bankası-Yapı ve Kredi Bankası-Akbank-Vakıflar Bankası--Garanti Bankası-Şekerbank-Finansbank-Denizbank-Albaraka Türk Katılım Bankası-Türkiye Finans Katılım Bankası

 • Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde  yağmur görülebilir Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.Ayrıca yanınızda birşapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

 •  Özellikle sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.

 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

 •  Otellerimizin çoğunda elektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.

 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize,yemeksaatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir

 •  Bazı Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

 •  Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır

 • Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz

 • Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,internet kullanımı,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir. •

 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 • Turumuzun dördüncü  gecesi, vapurda pulman şeklinde konaklama şeklinde olacaktır .Bu geçişlerde vapur soğuk olmaktadır .Bu konu ile yanınızda sizi koruyacak bir giysi bulundurmanızı önemle hatırlatırız .  Bu gece konaklamasında özel kamara isteyen misafirlerimizn öncesinde (extra ) ödeme yapmaları gerekmektedir .

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Turlarımız Zonguldak ve İSTANBUL çıkışlıdır. 

İstanbul  ve  dışından tura katılım durumunuz olması halinde, gelişte ve gidişte hareket ve varış saatinden minimum 5 saat öncesinde,varışlarda da 5 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde içhat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İçHat uçuş rötorlardından,sınırdaki yoğunluk geçişlerinden etkilenebilirsiniz.Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ,telafisi Acentamız sorumluluğunda değildir .

 

 

istanbul tours istanbul tours istanbul tours

 • +90 372 251 51 42
 • +90 541 765 67 67

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :Gizlilik Sözleşmesini , Tur Sözleşmesini Okudum ve Onaylıyorum.